Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úplatní politici o sobě dali vědět

1. 10. 2009

Redaktor MF Dnes se vydával za majitele neexistující sítě heren Jackpot a nabízel politickým stranám milion korun, pokud v parlamentu zabrání přijetí novely zákona o loteriích. Lobboval u ODS, ČSSD, KSČM, lidovců, zelených a TOP 09.

A v pasti uvízli hned tři „kapříci“. Jiří Dolejš a Čeněk Milota z KSČM a Ladislav Šustr z TOP 09, místopředseda rozpočtového výboru. Tito tři poslanci byli ochotni přijmout úplatek, skrýt identitu dárce a bojovat za nepřijetí novely zákona o loteriích, se kterým přišli lidovci. Dolejš a Milota rafinovaně vymysleli, že skrýt identitu dárce můžou jednoduše přes Haló noviny (vydávají se pod hlavičkou KSČM). Šustr chtěl peníze vést šikovně přes volební agenturu. Jak je vidno, všichni mají se skrýváním sponzorů zkušenosti.

Komunisté se holedbali, jak se jim dvacet let vyhýbají skandály, což byla také pravda a dělali ze sebe skoro zářný příklad ctnosti. Jenže co bylo, bylo. Ohledně TOPky se potvrdilo jen to, s čím jsem každému argumentoval, proč bych tuto stranu nevolil. Strana je sice nová, nicméně v ní jsou staří a zkorumpovatelní lidé, kteří mají dobré zkušenosti, jak se ve smrdutých bažinách české zlobbované politiky pohybovat.

Zástupci ODS a ČSSD si nabídku vyslechly, nakonec ji obě strany odmítli jako příliš rizikovou. Lidovecký tajemník Jiří Stodůlka byl tomuto obchodu nakloněn, vše ale zarazil šéf strany Cyril Svoboda, který je „otcem“ této novely. Nejlépe z tohoto testu vyšli zelení, fiktivního majitele herny ihned odmítli.

A jak jsou na tom naši „hrdinové“ dnes? Ladislav Šustr podal rezignaci na post poslance, Jiří Dolejš a Čeněk Milota se na dnešním ústředním výkonném výboru KSČM vzdali svých pozic ve straně. Dolejše výbor vyzval, aby zvážil i svou funkci poslance, ten na ni rezignovat nehodlá. Lidovecký tajemník Jiří Stodůlka též rezignoval na svoji funkci, nicméně ji bude vykonávat po dobu, než se najde jiný (pokud možno neúplatný) adept.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář